5 otázek pro Karin

Karin je s naší kosmetikou také od začátku :). Jejím rajónem je Jesenicko, kde dodává dotek Mrtvého moře všem svým zákaznicím. Ani ona neutekla pěti otázkám, které jsme si na naše distributorky vymyslely.


1. Jaký je Tvůj nejoblíbenější výrobek z naší kosmetiky a proč?

Nemám jeden, který by byl můj nejoblíbenější. Používám jich víc. Mám ráda bahenní pleťovou masku a tonikum – tahle kombinace mě vysvobodila ze suché pleti. Rakytníkové mýdlo se mi líbí, že je multifunkční. A pak másla – pro všechny, na všechno. Také bahenní šampon a krém na nohy s měsíčkem lékařským, ten je fakt úžasný.  

Kosmetika z Mrtvého moře HB Karin_1


 2. Jak Jsi se ke kosmetice dostala?

Velmi snadno a rychle. Když se Peťa – moje sestra – před devíti lety vrátila z Izraele, rozhodla se, že kosmetiku, kterou nám dosud pravidelně vozívala, bude dovážet sem. Tehdy jsem měla po porodu svého třetího dítěte během 3 let. Cítila jsem obrovskou chuť dělat ještě něco jiného. Půjčila jsem si od kamaráda dost velkou sumu peněz a první objednávku jsme s Peťou udělaly společně. Bylo to velké vzrušení, když mi domů přišla paleta voňavých krabic. A tak to začalo. Pracovat s věcmi, které voní, mě moc baví :).


3. Jak se dá zvládnout rodinný business a čtyři děti?

Někdy mám pocit, že mít děti je také samostatný velký business plán :). Živíme se sami. Máme penzion s hospodářstvím. Jsem moc ráda, že děti vidí, co děláme, čím se živíme a jak to děláme. Protože jsme pořád ještě jejich velké vzory. Vidí, do jaké práce odcházím, můžou tam jít se mnou a v rámci jejich možností se na ní spolupodílet. Zdá se mi, že je to pro ně lépe uchopitelné. A dá se to zvládnout s velkou dávkou flexibility, nadhledu a lásky. Ale zároveň je mnoho situací, kdy se to prostě zvládnout nedá a pak je potřeba volit, co je v tuhle danou chvíli opravdu to nejdůležitější.

Kosmetika z Mrtvého moře HB Karin


4. Byla jsi někdy v Izraeli? Jaké místo se Ti nejvíce líbilo? 

Byla jsem tam už třikrát a chtěla bych tam jet znovu. Pokaždé to bylo nádherné. Miluju tuto zemi. Poznávám ji spíše jako turista zevnitř. Vlastně jsem si říkala, že bych se docela ráda někdy jela podívat na všechna ta biblická místa, která se většinou obchází. Ty já neznám. Ale znám zase jiná místa, kde se s poznávacími zájezdy obvykle nejezdí - třeba na večeři do rodiny ortodoxních Židů.

Každé místo v Izraeli má své velké kouzlo. Ale na co často myslím je starý přístav Jaffa se všemi svými úzkými uličkami, hučícím mořem, více než 2000 let starými kamennými budovami, vynikající zmrzlinou, barevnými obchůdky, hlasitou hudbou, různými vůněmi, a hlavně krásnými lidmi – židy, araby, křesťany,…


5. Co je pro Tebe v životě nejdůležitější?

Tak odpověď na tuhle otázku hledám celý život.:) Teď je pro mě nejdůležitější, abych všechno, co dělám, dělala s láskou.