DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ! Výdejní místo na Hradčanské je od 11.1.2024 ZAVŘENÉ. Nově je otevřené výdejní místo na Praze 8.

Akné

Akné, pupínky, uhry, černé „tečky“, bílé „čepičky“ - to vše jsou příznaky onemocnění mazových žláz. Onemocnění, které postihuje velké procento populace. Až 80% z nás se tak s akné setkalo „na vlastní kůži.“ Akné se projevuje pupínky na tváři, zádech, ramenou a hrudi. Právě tady se totiž nachází nejvíce mazových žláz. Pokud akné trpí dospívající lidé, je to jev přirozený. Ve věku od 12 do 18 let totiž tělo prochází mnoha hormonálními změnami. S ukončením dospívání se akné zklidní a zmizí. V poslední době ovšem akné u mnoha lidí nevymizí ani po 25. nebo dokonce 35. roce života.

Akné může mít formu zánětlivou i nezánětlivou. Nezánětlivá forma se projevuje zavřenými i otevřenými pupínky, zánětlivá pak v podobě vřídků a bílých „čepiček“. Příčiny tohoto onemocnění mohou být spojeny buď se změnou hormonálního systému v těle, ale také se stresem či užíváním určitého druhu léku, nebo zanášením nečistot (například častými dotyky rukou v oblasti obličeje).


Čím si v boji proti akné můžeme pomoci?

Ve většině případů nám postačí běžně dostupné přípravky, jakými jsou krémy, gely nebo tonika. Tyto kosmetické produkty se pak pravidelně aplikují na postižená místa. Rozhodně se však nedoporučuje „vymačkávat“ nebo jiným způsobem odstraňovat příznaky akné bez přítomnosti odborníka. Mohly bychom totiž infekci ještě zhoršit. Pravidelné čištění pleti (ráno a večer) jemnými přípravky, které mají tendenci pleť zklidňovat, je také důležité. Při výběru krémů je vhodné volit takové, které jsou na bázi vody. Nezpůsobují totiž ucpávání pórů.

Jak správně čistit pleť:

Pleť čistíme minimálně jedenkrát denně před tím, než nanášíme make-up. Přípravky nanášíme konečky prstů a smýváme houbičkou či vatovým tampónkem. Voda by měla mít pokojovou teplotu.

K čištění používáme:

  1. Pleťové tonikum s kyselinou hyaluronovou – Tonikum je bez alkoholu, čistí a poskytuje okamžitý pocit omlazení. Obsahuje kyselinu hyaluronovou, aloe vera, vitamin A, elastin a aktivní minerály z Mrtvého moře. Po použití je pokožka rozjasněná a má matný vzhled. Udržuje rovnováhu pH, pomáhá při zužování pórů a odstraňuje odumřelé kožní buňky.
  2. Odličovací pleťové mléko – Pleťové mléko má sametově jemnou texturu. Čistí pleť, zachovává její přirozenou rovnováhu pH a odstraňuje make-up z pleti i z očí. Je založeno na bázi přírodních složek spolu s minerály z Mrtvého moře, které pleti přináší uvolnění.
  3. Bahenní mýdlo s minerály z Mrtvého moře - Mýdlo má vysokou koncentraci vitamínů a minerálů z Mrtvého moře. Denní používání pomáhá předcházet výskytu akné, seboroické dermatitidy, oparů, lupénky a svědění kůže.                                                                                                                                                                      

     bahenni mydlo kosmetika z mrtveho more

Zdroj: vlastní

Doporučujeme také použít:

  1.  Hydratační krém pro problematickou pleť – Krém je vhodný především pro mastnou pleť a pokožku se sklonem k akné. Ihned se vstřebává do pokožky a zanechává pocit hebkosti a relaxace. Krém zachovává vlhkost v horních vrstvách pokožky, reguluje aktivitu tukových žláz, posiluje přirozenou ochranu pleti.
  2. Čistící bahenní maska – Maska má hluboké čistící účinky, nevysušuje pokožku pleti, stahuje póry, odstraňuje přebytečnou mastnotu a zbytky make-upu, zklidňuje zarudnutí, zjemňuje pleť, zlepšuje její odstín a strukturu. Po aplikaci je pleť omlazená, matná, čistá a nádherně zklidněná. Je vhodná pro všechny typy pleti.                                      cistici bahenni maska kosmetika z mrtveho more                                                                                                                                                                                          

Zdroj: vlastní

3. Kapičky na akné – Tento přípravek je určen pro lokální ošetření akné na obličeji a na těle. Zklidňuje a vysušuje rány bez zanechání skvrn na pokožce. Hojivé účinky jsou viditelné již po prvním použití. 

kapicky na akne kosmetika z mrtveho more 

Zdroj: vlastní


Chcete se podívat k Mrtvému moři? Víte, na co si dát pozor? Přečtěte si náš článek :)