Barvené a chemicky ošetřené vlasy

Ať se nám to líbí nebo ne, barvení je pro vlasy velkou zátěží. Poškozuje totiž vlasovou cibulku i vlas samotný. Vlasy tak mohou začít padat, lámat se a třepit. Proto, ať se jedná o jakoukoli formu barvení (barva, melír, přeliv…), měli bychom svým vlasům věnovat dostatečnou péči. Všeobecně se doporučuje používat barvu na přírodní bázi. Taková barva by měla vlasy zatěžovat co nejméně.

V následujícím textu se zaměříme na pět kroků, které pomohou udržet naše vlasy „ve formě“.

Krok 1 - VÝŽIVA

Barvené vlasy potřebují maximální výživu. Proto bychom měli být při výběru vlasové kosmetiky pečliví a měli bychom vybírat takové výrobky, které jsou obohaceny o vitamín B, který je ve vlasové výživě nepostradatelný. Mezi základní péči patří Vlasový kondicionér s aloe vera. Je vhodný pro všechny typy vlasů, zvláště se doporučuje užívat na poškozené, barvené a chemicky ošetřené vlasy, vlasy se sklonem k tvorbě lupů a při problémech s jejich vypadáváním. Při dlouhodobém užívání poskytuje vlasům ochrannou vrstvu, která je chrání před škodlivými vlivy a podporuje jejich rychlejší růst.

 

Krok 2  – PÉČE O POKOŽKU HLAVY

Často zapomínáme na to, že právě pokožka hlavy strádá a je potřeba jí věnovat náležitou péči. Pokožka, o kterou není náležitě postaráno, je mnohem více náchylná k výskytu a tvorbě lupů a s ním souvisejícím nepříjemným svěděním. Bahenní šampon je skvělým pomocníkem v boji s těmito problémy. 

bahenni sampon kosmetika kesem                       

Krok 3 – STIMULACE

Díky kvalitním vlasovým maskám, balzámům a krémům můžeme barvené vlasy stimulovat tak, aby vypadaly zdravě a hezky „poslouchaly“. Krém na vlasy s jojobovým olejem je určený suchým a poškozeným vlasům. Je obohacen o jojobový olej a minerály z Mrtvého moře.

vlasovy krem s jojobovym olejem

 

Krok 4– PREVENCE ROZTŘEPENÝCH KONEČKŮ

Třepení konečků způsobují právě suché a slabé vlasy, které jsou „podvyživené“. Takovým vlasům prospívá pravidelné zastřihávání, promašťování (konečků) olejem a pravidelný přísun vitamínu E

 

Krok 5 – MYTÍ

Barvené vlasy nemají rády horkou vodu. Ztrácí po ní totiž svůj lesk. Jak často tedy mýt vlasy? Odpověď na tuto otázku není jednoznačná. Potřeba mytí vlasů je individuální a úzce souvisí s typem vlasů. Dobré je vybírat z řad šampónů určených přímo pro barvené vlasy.