Barvené a chemicky ošetřené vlasy

Ať se nám to líbí nebo ne, barvení je pro vlasy velkou zátěží. Poškozuje totiž vlasovou cibulku i vlas samotný. Vlasy tak mohou začít padat, lámat se a třepit. Proto, ať se jedná o jakoukoli formu barvení (barva, melír, přeliv…), měli bychom svým vlasům věnovat dostatečnou péči. Všeobecně se doporučuje používat barvu na přírodní bázi. Taková barva by měla vlasy zatěžovat co nejméně.

V následujícím textu se zaměříme na pět kroků, které pomohou udržet naše vlasy „ve formě“.

 

Krok 1 - VÝŽIVA

Barvené vlasy potřebují maximální výživu. Proto bychom měli být při výběru vlasové kosmetiky pečliví a měli bychom vybírat takové výrobky, které jsou obohaceny o vitamín B, který je ve vlasové výživě nepostradatelný. Mezi základní péči patří Kondicionér s rakytníkem a aloe vera. Je vhodný pro všechny typy vlasů, zvláště se doporučuje užívat na poškozené, barvené a chemicky ošetřené vlasy, vlasy se sklonem k tvorbě lupů a při problémech s jejich vypadáváním. Při dlouhodobém užívání poskytuje vlasům ochrannou vrstvu, která je chrání před škodlivými vlivy a podporuje jejich rychlejší růst.

Mrkvovo-bahenní maska na vlasy obsahuje mrkvový a rakytníkový olej, bahno z Mrtvého moře, rostlinné výtažky, vitaminy A a B5 a minerály z Mrtvého moře pro maximální výživu vlasů a vlasové pokožky. Maska obnovuje vlasovou strukturu, poskytuje vlasům sílu, lesk, vitalitu a chrání jejich barvu.

 

Krok 2  – PÉČE O POKOŽKU HLAVY

Často zapomínáme na to, že právě pokožka hlavy strádá a je potřeba jí věnovat náležitou péči. Pokožka, o kterou není náležitě postaráno, je mnohem více náchylná k výskytu a tvorbě lupů a s ním souvisejícím nepříjemným svěděním. Šampon s rozmarýnem a kopřivou obsahuje aloe vera (pro zklidnění pokožky hlavy a zmírnění svědění), výtažky z kopřivy a rozmarýnu (účinné v boji proti lupům a jejich opakovanému výskytu), provitamin B5, vitamin E, olivový a mrkvový olej v kombinaci s minerály z Mrtvého moře, které vlasům poskytují přirozenou ochrannou vrstvu a dodávají jim zdravý a pružný vzhled.

                       sampon proti lupum Kosmetika HB

Krok 3 – STIMULACE

Díky kvalitním vlasovým maskám a balzámům můžeme barvené vlasy stimulovat tak, aby vypadaly zdravě a hezky „poslouchaly“. Maska na vlasy s arganovým olejem je určená suchým a poškozeným vlasům. Je obohacena o olej z ořechů arganových stromů, olivový a jojobový olej, silikon, vitamíny A, E a B5 a minerály z Mrtvého moře. Zajišťuje zvýšenou cirkulaci krve ve vlasové pokožce, posiluje vlasové folikuly, chrání vlasy před následky chemického ošetření a před jejich třepením.

 

Krok 4– PREVENCE ROZTŘEPENÝCH KONEČKŮ

Třepení konečků způsobují právě suché a slabé vlasy, které jsou „podvyživené“. Takovým vlasům prospívá pravidelné zastřihávání, promašťování (konečků) olejem a pravidelný přísun vitamínu E. Pro takové vlasy doporučujeme používat Sérum na vlasy s arganovým olejem, které je určeno pro zlepšení vzhledu a celkového stavu vlasů. Je velmi vhodné pro vlasy, které jsou chemicky ošetřeny, např. barvením, zesvětlením, melírem či trvalou ondulací. Sérum regeneruje roztřepené konečky, vlasy vyživuje, chrání je proti klimatickým změnám, prachu a statické elektřině a zanechává je lesklé, zdravé a pružné. Má sametovou strukturu, rychle se vstřebává, usnadňuje rozčesávání vlasů a zanechává na nich ochranný filtr bez mastného pocitu. Je obohaceno o vitamin E, provitamin B5, minerály z Mrtvého moře, rakytníkový, arganový, jojobový a lněný olej. Zanechává ve vlasech velmi příjemnou vůni.

 

Krok 5 – MYTÍ

Barvené vlasy nemají rády horkou vodu. Ztrácí po ní totiž svůj lesk. Jak často tedy mýt vlasy? Odpověď na tuto otázku není jednoznačná. Potřeba mytí vlasů je individuální a úzce souvisí s typem vlasů. Dobré je vybírat z řad šampónů určených přímo pro barvené vlasy. Vyzkoušejte tedy řadu HB Kosmetiky právě pro ně. Rakytníkový šampon pro barvené vlasy, který poskytuje ochranu a výživu pro poškozené, suché, roztřepené a barvené vlasy. Obsahuje výtažky z rakytníkového oleje, proteiny (obnovující zdravý vzhled vlasů), vonné oleje, vitamin E, provitamin B5, UV filtr (chránící vlasy před slunečním zářením) a komplex minerálů z Mrtvého moře, které vlasy posilují, vyživují a ochraňují před blednutím barvy.

Šampon s olivovým olejem a medem, který obsahuje proteiny, obnovující vzhled a strukturu vlasů, vitamin E, provitamin B5, ochranné filtry, chránící před slunečním zářením, a komplex minerálů z Mrtvého moře, které vlasy posilují, vyživují a ochraňují před blednutím barvy. Šampon je obohacen o med, olivový, arganový, rakytníkový, jojobový a hroznový olej, které vlasy přirozeně chrání před nepříznivými vlivy. Je určen pro suché nebo barvené vlasy se sklonem k řídnutí.

                         Výstřižek_2