Čarovná oliva a med

Možná se ptáte, proč zrovna čarovná oliva a med? Stačí jeden pohled na jantarově zlatou tekutinu či jemně zeleno-zlatou barvu olivového oleje a hned je nám jasné, že obě kapaliny v sobě uchovávají něco, co napohled láká všechny naše smysly. Staří obchodníci s nimi obchodovali po celém tehdejším světě a lidé byli ochotni zaplatit cokoliv, aby je měli ve svých domácnostech. Kleopatra se koupala v mléce s medem, protože Egypťané dobře znali jejich blahodárné účinky na kůži. Staří Řekové a Římané na tom nebyli jinak. Římská císařovna Poppaea, druhá manželka císaře Nera, taktéž zaměstnávala své otroky tím, že jí připravovali medovo-mléčné lázně, ve kterých se nechávala medovými účinky hýčkat. O olivovém oleji víme ze starověkých pramenů také to, že se hojně používal v kosmetice i lékařství. Dělaly se z něj mýdla a používal se na promašťování pleti. Podívejme se společně na tři kouzelná působení olivy a medu na naši pleť, tělo a vlasy. Med i olivový olej jsou nepostradatelnými pomocníky v péči o naše zdraví i tělo.

 

Péče o pokožku

Při dlouhodobém užívání med s olivou pomáhají při léčbě celého spektra ekzémů a také urychlují hojení ran. Pomáhají při ošetřování mozolů, kuřích ok nebo plísňových onemocnění nohou. Olivový olej totiž změkčuje ztvrdlou, suchou kůži a napomáhá vstřebávání účinných látek. Suché lokty a ruce budou díky nim zase vypadat zdravě a hebce. Mají hydratační a zjemňující účinky, které jsou potřebné pro namáhanou a suchou kůži, která je denně vystavována nepříznivým vlivům prostředí. Které výrobky na tělo kosmetiky HB z Mrtvého moře obsahují olivový olej a med? Sprchový krém s olivovým olejem a medem poskytuje pokožce dokonalou hydrataci, neutralizuje účinky tvrdé vody a zanechává na kůži nádhernou vůni. Tělový krém s olivovým olejem a medem obsahuje unikátní složení a dodává pokožce vláčnost, pružnost a hebkost. Při pravidelném používání se výsledky objeví krátce po použití.

 

Péče o pleť

Olivový olej a med působí antibakteriálně a antisepticky – ideální kombinace v péči o problematickou pleť trpící akné a různými záněty. Jelikož je med výrazně kyselý, zabraňuje množení bakterií, které naší pleti způsobují problémy. Přípravky obsahující výtažky medu a olivy, jako například Pleťový krém s olivovým olejem a medem SPF-20, dodávají pleti vše, co je potřebné pro její krásný a zdravý vzhled. Tento pleťový krém výrazně zlepšuje pružnost a strukturu pokožky. Olivový olej taktéž obsahuje potřebný vitamín A a E, mastné kyseliny, které spolu s vitamíny pleť dokonale vypínají a zabraňují tak jejímu stárnutí a tvorbě vrásek. Citlivá pleť snáší olivový olej i med velmi dobře, protože působí protizánětlivě a hojivě.

 

Péče o vlasy 

Med dodává vlasům přirozený lesk, potřebné živiny, lesk a vitalitu a zabraňuje jejich dalšímu třepení. Olivový olej se perfektně hodí na promasírování pokožky hlavy. Celkově má své stálé místo při masážích celého těla. Vyzkoušejte náš úžasný  Šampon s olivovým olejem a medem, který obnovuje vzhled a strukturu vlasů, přirozeně je chrání před nepříznivými vlivy a navíc obsahuje účinné filtry, které chrání vlasy před škodlivým slunečním zářením. Dodává vlasům lesk a chrání je před blednutím barvy.

Olivový olej i med mohou být dnes nahrazeny chemickými sloučeninami. Záleží však jen na nás, co si zvolíme. Tato řada Kosmetiky HB je vytvořena na přístupu prvním a má tedy takové přípravky, které budou naše tělo hýčkat přirozeně, jemně a šetrně za doprovodu omamné vůně těchto dvou čarovných zázraků.

Výstřižek_2

Chcete se podívat k Mrtvému moři? Víte, na co si dát pozor? Přečtěte si náš článek :)