DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ! Výdejní místo na Hradčanské je od 11.1.2024 ZAVŘENÉ. Nově je otevřené výdejní místo na Praze 8.

Kosmetika HB v Tel Avivu 3.díl

Izraelská kuchyň

Čerstvé, pestré a chutné. Tak bychom definovaly izraelskou kuchyň. Po příletu naše první myšlenky byly právě na výborné jídlo, které jsme si u Mrtvého moře zamilovaly. Zážitek byl i výběr zeleniny na místním tržišti, kdy jsme byly překvapeny velikostí ovoce. A o to jsme se musely podělit i s Vámi :).


První kroky vedou do Aromy

Přesně tak :). Nemohly jsme se dočkat rána, kdy si konečně pochutnáme na skvělé snídani v Aromě. Míchaná vajíčka, omeletka, tuňák, rougelach a lososový toust. Na tom všem si zde můžete pochutnat a slibujeme, že už nikdy nebudete chtít snídat jinde. My jsme tuto snídani nevynechaly ani jeden den a poslední zásoby jsme si dovezly ještě z letiště do Prahy :). 

 Kosmetika z Mrtvého moře HB Tel Aviv snídaně


 Nákupní šílenství na tržišti HaCarmel

Tohle byl ráj :). Všude samé ovoce a hlavně tolik kosmetiky! Připadaly jsme si jako v jiném světě, všude vonělo čerstvé ovoce, štrůdly a teplé pečivo. Jakmile jsme zahlédly police s kosmetikou bylo jasno. Tady utratíme svoje kapesné :). Ještě, že jsme si daly na tržišti čerstvý fresh, jinak bychom na ty tašky s kosmetikou neměly sílu.


Ovocný kvíz

Všude samé ovoce! V Izraeli je velký výběr čerstvého ovoce a zeleniny. Našly jsme zde druhy, které jsme nikdy neviděly. Všechno ovoce je tu dvakrát větší, než u nás v obchodech. U tohoto stánku jsme se rozhodly naše bronzové krásky vyzkoušet z druhů ovoce. Jak uspěly uvidíte ve videu :)


Nejlepší kebab v Tel Avivu

Ještě že máme zkušenou průvodkyni Péťu, která nás vždy zavede na nejlepší místa. Tentokrát nás vzala na nejlepší kebab v Tel Avivu a ten byl! Izraelci masem rozhodně nešetří a k němu si můžete dát kolik chcete naloženého zelí, okurek, hranolek, mangové omáčky a sezamové pasty. Je vidět, že všem bronzovým kráskám chutnalo :).


Dva kopečky prosím

Kosmetika z Mrtvého moře HB Tel Aviv_1

Po kebabu jsme měly namířeno na výborný květák. Cestou jsme viděly zmrzlinárnu, kam zašla nejprve Míša, protože ostatní holky neměly chuť. Jakmile vyšla Míša se zmrzlinou, tak ostatní bronzové krásky neodolaly a šly si objednat také :).


Nestihly jste si přečíst první díl bronzových krásek v Tel Avivu? Nevadí, přečtěte si ho teď ZDE.