MÍŠA V EJLATU

Tímto článkem se vrátím trošku do minulosti. Do doby, kdy se dalo cestovat prakticky bez omezení a člověk si jen mohl vybírat destinace. Už jednou jsem ve svém článku psala, že Izrael nikdy nebyla destinace, kterou jsem měla na svém listu dovolených. Díky Kosmetice HB jsem blíže poznala Izrael a dokonce se tam i několikrát podívala a jsem za to velice vděčná :).

Vrátím se tedy do roku 2019, kdy jsem poprvé jela s Petrou a ostatními členky Kosmetiky HB k Mrtvému moři. Hned v tom roce jsem se podívala do Tel Avivu a následně strávila konec roku v Ejlatu. Do Ejlatu jsem odjela s mojí kamarádkou Aničkou na takovou dámskou jízdu. 


Ubytování

V tu dobu lítaly do Ejlatu pravidelné lety se společností Ryanair. Koupily jsme si podvečerní let a okolo 23h jsme byly už na hotelu. Hotel nám doporučila Péťa ve svém eBooku. Měly jsme opravdu štěstí a tento hotel zabookovaly v nejlepší dobu a cena byla opravdu nízká v tomto termínu. Hotel byl opravdu nádherný. Byl nám přidělen pokoj s výhledem na jezírka a hory v Ejlatu.

V hotelu jsme si také zakoupily denní zájezd do Jeruzaléma a k Mrtvému moři. Cena byla mnohem výhodnější než v centru.

Kosmetika z Mrtvého moře HB Eilat Club hotel

 


promenáda

Promenáda se táhne podél celého pobřeží a je zde mnoho stánků a malých obchůdku. Musím říct, že se tam velice dobře nakupovalo. Při balení dokonce nastal problém s velikostí kufru :). Takový ten klasický problém každé ženy na dovolené.

Určitě nepřehlédněte Café Aroma. Mají nejlepší kávu, dortíky, sendviče a saláty. Prostě všechno mají výborné :). Mají vždy velké porce a cenově je to také super. Restaurace nám tu přišly poměrně drahé a proto jsme raději chodily do Aromy a nebo si nakoupily v obchodě.

IMG_3043 (1)

IMG_2647

Pro dámy mám jeden skvělý tip! Jsou tu levné diamanty :). Kde je seženete, se dozvíte v tomto článku.

V tu dobu, když jsme byly v Ejlatu, se na pláži cvičila 3x týdně jóga pro veřejnost. Byla zdarma a bylo to skvělé. Instruktorka nám půjčila jógamatky a společně jsme si po ránu krásně protáhli celé tělo. Lekce byla v angličtině a bylo nás na lekci asi 30. 

IMG_2600 (1)

IMG_2680


Pláže v Ejlatu

Pláže jsou podél celé promenády a jsou krásně čisté. Jelikož jsme tam byly v prosinci, tak byla voda chladná. Měla asi 20 stupňů, takže to na celodenní ležení u vody nebylo, ale i tak jsme se párkrát vykoupaly. Oproti Mrtvému moři bylo Rudé moře opravdu studené.

IMG_2650 (1)

IMG_2653 (1)

Rudé moře je jedním z nejvyhledávanějších míst pro potápěče. Je zde krásný mořský svět, který stojí za to vidět. Určitě si tedy vezměte brýle do vody :). Voda je zde průzračná a ryby je možno zahlédnout už z mola.

IMG_2746 (1)

IMG_2615 (1)


Kočičí letovisko

V Ejlatu narazíte všude na kočky. To mi udělalo velikou radost. Kočky mám ráda, jsem takový kočkomil, tak jsem si je všude hladila. Jedna s náma byla dokonce i na večeři na pláži :). Samozřejmě na stůl vám nepolezou, ale na tuhle jsem tak dlouho volala, až mi na něj prostě skočila. Ještě že moje kamarádka je stejný kočkomil.

Kosmetika z Mrtvého moře HB Silvestr


Zpívající fontána

Už při příjezdu jsme četly, že několikrát v týdnu je světelná show u fontány, ale nikdy se nám nepodařilo fontánu najít. Až poslední den, jsme najednou slyšely hudbu. V domnění, že jde o nějakou venkovní diskotéku, jsme se vydaly za hudbou. Nakonec to byla právě ta fontána, kterou jsme celý týden hledaly. Vystoupení je asi na 10 minut a je to velice hezké.

IMG_3011


Byla to moc krásná dovolená. Díky tomuto článku jsem se přenesla zpět a je velice hezké vzpomínat na zážitky z Ejlatu. Moc mi cestování po Izraeli chybí a doufám, že se tam zase brzy budeme moci podívat. Mám totiž ještě mnoho míst, kam bych se v Izraeli chtěla podívat.

Kosmetika z Mrtvého moře HB 1

Michaela