DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ! Výdejní místo na Hradčanské je od 11.1.2024 ZAVŘENÉ. Nově je otevřené výdejní místo na Praze 8.

Suché a lámavé vlasy

Co dělat jestliže vlasy ztratily svůj lesk, staly se suchými a začaly se lámat? Jak jim pomoci, aby byly opět krásné a zdravé?


Příčiny

Nic na tomto světě se nestane „jen tak“ a vše má svou příčinu. Velmi křehké vlasy potřebují důkladnou péči a to platí pro ženy i pro muže. Péče však neznamená pouze mytí vlasů šamponem a následné ošetření kondicionérem. Může se totiž stát, že důsledkem takové péče je přesný opak. Častým mytím vlasů dochází k jejich vysušování, což zároveň může být i příčinou vzniku lupů. Navíc, každodenní používání horkého vzduchu fénu, tužidel a laků vlasům logicky také příliš neprospívá. V případě, že jste si již všimli, že pokožka Vaší hlavy je suchá a vlasy se začaly podobat „slámě“, měli byste výše zmíněné přípravky co nejvíce omezit. Objektivně však musíme připustit, že existují i příčiny, které nelze přímo ovlivnit. Než se proto rozhodnete ke konkrétním krokům v léčbě takového typu vlasů, je vhodné se zamyslet nad příčinou. Podívejme se na některé z nich:

 

  1. Stres, deprese, časté změny, onemocnění
  2. Nesprávná výživa, časté nízkokalorické diety
  3. Působení silného slunečního záření či naopak mrazu
  4. Nešetrné rozčesávání vlasů po jejich umytí
  5. Volný růst vlasů bez pravidelného zastřihávání
  6. Nevhodný šampon, příliš horká voda

 

Všechny tyto faktory, zvlášť nebo v kombinacích, prokazují naším vlasům velmi špatnou službu.

Co abychom je „zachránili“ a dali jim to, co potřebují?

Způsobů existuje mnoho. Mnoho z nich má také okamžitý efekt. Při dlouhodobém používání správných přípravků budou Vaše vlasy zase zdravě lesklé a hebké.

Důležité je pořídit si šampon a kondicionér určený přímo pro péči o suché vlasy. Snažte se nemýt si vlasy častěji než jednou za tři až čtyři dny. Odnaučte se smývat šampon zbytečně horkou vodou.

Pro zlepšení stavu svých vlasů vyzkoušejte Rakytníkový šampon pro barvené vlasy nebo  Šampon s olivovým olejem a medem. Tyto jedinečné šampony poskytují ochranu a výživu pro poškozené, suché, roztřepené a barvené vlasy. Obsahují výtažky z rakytníkového oleje, proteiny (které obnovují zdravý vzhled vlasů), vonné oleje, vitamin E, provitamin B5, UV filtr (chránící vlasy před slunečním zářením) a komplex minerálů z Mrtvého moře, které vlasy posilují, vyživují a ochraňují před blednutím barvy. Šampony jsou obohaceny o jojobový, rakytníkový, arganový, mrkvový, hroznový, mandlový, olivový a palmový olej a med. Díky tomuto jedinečnému složení jsou po jejich použití vlasy zdravé a krásné.

 

Vyzkoušet můžete i Šampon s arganovým olejem pro lesklé vlasy, který taktéž poskytuje ochranu a výživu pro poškozené, suché, roztřepené a barvené vlasy. Obsahuje vysokou koncentraci arganového oleje, proteiny (které obnovují zdravý vzhled vlasů), vonné oleje, vitamin E, provitamin B5, UV filtr (chránící vlasy před slunečním zářením) a komplex minerálů z Mrtvého moře, které vlasy posilují, vyživují a ochraňují před blednutím barvy. Šampon je, stejně jako oba předchozí, obohacen jojobový, rakytníkový, arganový, mrkvový, hroznový, mandlový, olivový a palmový olej a med. Všechny tyto složky napomáhají zdravému vzhledu Vašich vlasů.

Ať už použijete jakýkoli z našich šamponů, doporučujeme k němu vyzkoušet i Vlasový kondicionér s aloe vera. Ten pomáhá při rozčesávání vlasů a redukuje statickou elektřinu. Při dlouhodobém užívání poskytuje vlasům ochrannou vrstvu proti škodlivým vlivům a podporuje jejich rychlejší růst. Kondicionér je vhodný pro všechny typy vlasů, zvláště se doporučuje užívat na poškozené, barvené a chemicky ošetřené vlasy, na vlasy se sklonem k tvorbě lupů a při problémech s jejich vypadáváním. Je vynikající také pro děti a jejich vlasovou hygienu. Kondicionér je obohacen o hroznový olej, výtažky z kopřivy,  rozmarýnu a rakytníku, jojobový olej, aloe vera pro zklidnění pokožky, provitamín B5, vitamín E a minerály z Mrtvého moře pro zdravé, hebké a lesklé vlasy s nádhernou vůní.

vlasovy kondicioner s aloe vera

 

Při pravidelné a důsledné péči lze docílit opět zdravého a krásného vzhledu vlasů. Naše výrobky jsou vyvinuty tak, aby vlasům dodávaly maximální výživu a díky svému přírodnímu složení vlasy nezatěžovaly.


Chcete se podívat k Mrtvému moři? Víte, na co si dát pozor? Přečtěte si náš článek :)