Vrásky - příčiny a prevence

Vrásky přicházejí ruku v ruce s nástupem stárnutí kůže. Dnes už víme, že je to důsledkem úbytku kyseliny hyaluronové, kolagenu a elastinu v pokožce.  Pleť je tak méně pružná, slabá, suchá a vrásčitá. Spolu s vnitřními faktory mají velký vliv na tvorbu vrásek také sluneční UVA a UVB záření, špatný životní styl, špatná životospráva, kouření, nepravidelná péče o kůži či rychlý úbytek váhy.

Kdy se však projeví první vrásky, je jen otázka času a jedná se o zcela přirozený proces. U někoho se objeví dříve, u někoho později. Zcela tomu zabránit však nelze. Je ale možné tento proces alespoň zpomalit. Vyhýbejte se přímému slunečnímu záření a dopřávejte si stravu bohatou na vitamíny A, B, C a E, které odbourávají volné radikály. Pijte vodu, uvolněte se a používejte pleťové krémy s ochranným filtrem. Toto vše pomáhá oddalovat a redukovat vznik vrásek.

 

Příčiny vzniku vrásek

Vrásky jsou způsobeny především nedostatkem kyseliny mléčné a kyseliny L - glutamové. Právě ty totiž nejlépe pečují o pokožku. Kyselina mléčná je přirozeným a nepostradatelným pojivem v našem organismu. Všestranně pečuje o pleť, která při jejím nedostatku logicky strádá. Kyselina L-glutamová se také přirozeně vyskytuje v lidském organismu. Váže k sobě molekuly vody, a je to tedy právě ona, která se stará o hydrataci, hebkost a elastičnost Vaší pokožky. S věkem ovšem její množství klesá a to s sebou přináší výskyt vrásek.

Derma, jedna z vrstev kůže, produkuje navíc důležitou látku elastin. Jeho úloha je udržet pleť pružnou. Skvělým výrobkem s okamžitým efektem je Liftingové a zpevňující hedvábné sérum, které obsahuje složky, které působí na pokožku ihned např. Gotu Kola (pupečník asijský), který zrychluje produkci kolagenu a elastinu, díky kterému je pokožka pevná, pružná a hedvábně hladká. Je obohaceno o minerály z Mrtvého moře, slunečnicový a šípkový olej, měsíček lékařský, květy koňského kaštanu (jírovec maďal) a vitamín E pro zklidnění, vyhlazení a sjednocení tónu zarudlé pleti.

liftingove serum kosmetika z mrtveho more

 

Obecně řečeno, mezi nejčastější příčiny výskytu vrásek patří:

  1. Vystavování se nadměrnému slunečnímu záření - Vyzkoušejte KESEM pleťové krémy, které obsahují ochranné faktory (Rakytníkový protistárnoucí pleťový krém, Zpevňující krém proti vráskám, Denní krém s kolagenem, Denní krém s kaviárem a kyselinou hyaluronovou, Výživný krém s avokádem a aloe vera). Tyto jedinečné pleťové krémy poskytují pleti maximální výživu a ochranu. Můžete si vybrat krém přímo podle typu vaší pleti. Každý z nich je, mimo jiné, obohacen o minerály z Mrtvého moře a výtažky z léčivých rostlin a olejů.
  2. Nedostatečná péče, jejímž důsledkem je dehydratace pleti (nedostatek vody a vitamínů v pleti) -  Vyzkoušejte Rakytníkové mýdlo. Toto mýdlo perfektně vyživuje pleť a dodávají jí potřebné vitamíny. Rakytníkové mýdlo má pozoruhodnou schopnost proniknout hluboko do kožních pórů a důkladně pokožku očistit. Pomáhá na akné, alergie, lupénku, opary, kožní trhliny, kožní astma, kožní plísně, bradavice, svrab a seborea. Zklidňuje a zvláčňuje pleť. 

 

 rakytnikove mydlo kosmetika z mrtveho more

Zdroj: vlastní

Minerální peelingové mýdlo je přírodní, hypoalergenní mýdlo vyvinuté speciálně pro důkladné čištění pleťových pórů a odstranění odumřelých buněk. Každodenní používání má velmi efektivní protistárnoucí účinky. Obsahuje pačuli olej (je považován za jeden z nejlepších olejů pro péči o pleť, zklidňuje ji a osvěžuje), aloe vera, olivový olej (pro hydrataci pokožky) a výtažky z citrónu pro sjednocení tónu pleti. Mýdlo je obohaceno o vitamíny A, B, C a E a minerály z Mrtvého moře.

Již ve třiceti začíná pleť a kůže ztrácet svou pružnost.  Je tedy potřeba začít o ní více a především komplexněji (vnitřně i zevně) pečovat. Základem je zdravý životní styl a životospráva. Pokud „správně“ jíme, můžeme si být jistí, že do těla, konkrétně do  buněk, dodáváme vše potřebné pro jejich správné fungování. Důležitou a nedílnou součástí je však také pravidelná péče o pleť.


Chcete se podívat k Mrtvému moři? Víte, na co si dát pozor? Přečtěte si náš článek :)