DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ! Výdejní místo na Hradčanské je od 11.1.2024 ZAVŘENÉ. Nově je otevřené výdejní místo na Praze 8.

Kruhy pod očima

Kruhy pod očima jsou problémem, který trápí většinu žen.  Pokožka v oblasti očí je velmi citlivou částí obličeje, proto je nutné o ni pečovat obzvlášť důkladně. Tento hojně vyskytovaný problém je způsoben zejména faktory, které jsou uvedeny v následujícím článku.

 kruhy pod ocima

Zdroj: Pinterest

Co vlastně jsou tmavé kruhy pod očima?

Kruhy pod očima jsou vyskytnutí tmavé kůže mezi spodním očním víčkem a horní částí tváře. Kruhy pod očima se mohou objevit u novorozenců, dětí, dospívajících i dospělých. Nejvíce však kruhy pod očima postihují právě ženy.

 

Je obecně známo, že kruhy pod očima jsou způsobeny právě nedostatkem spánku nebo špatnou kvalitou spánku. Nespavost a poruchy spánku jsou samozřejmě jednou z příčin, existují ale i další příčiny.

 

Příčinou tmavých kruhů pod očima je především:

 

 1. Málo kvalitního spánku
 2. Příliš častá konzumace kávy
 3. Pláč
 4. Genetické příčiny
 5. Čtení – nedostatek světla při čtení, špatná poloha při čtení, velké namáhání očí
 6. Zdravotní příčiny – jako například infekce, poranění hlavy nebo obličeje
 7. Málo vitaminu A
 8. Nezdravý životní styl – nesprávné stravování, nedostatečný pitný režim
 9. Alergické reakce

 

Kruhy pod očima mohou vzniknout náhle a zmizet velmi rychle, pokud jsou například způsobeny alergickou reakcí nebo nadměrným vystavením prachu. Zbarvení pod očima, které se vyvíjí postupně dlouhodobě může být příznakem chronické dehydratace nebo jiného závažného problému.

 

Tady je několik tipů, jak správně pečovat o okolí očí, abyste zabránili tvorbě kruhů pod očima:

 1. Kvalitní a dostatečný spánek – minimálně 6 až 7 hodin denně
 2. Nanesení kvalitního očního krému – doporučujeme používat Oční krém, který se rychle vstřebává a má skvělé hydratační účinky, poskytuje úlevu unaveným a namáhaným očím, je výborným podkladem pod make-up.
 3. Dopřát si chladivou masku na oči 
 4. Správně se večer odlíčit – na oblast očí i celou tvář můžete použít Odličovací pleťové mléko, které odstraňuje make-up a přináší pleti uvolnění a zachovává její přirozenou rovnováhu pH.
 5. Používat oční sérum proti vráskám - Liftingové oční sérum, které vyhlazuje vrásky v očním okolí
 6. Dodržovat zdravý životní styl – omezit konzumaci soli a alkoholu, které zadržují v těle vodu a způsobují otoky

 

Další pomocí pro odstranění nebo zmírnění kruhů pod očima jsou například masáže oblasti očí prsty, přikládání chladivých zábalů nebo kostek ledu či plátky salátové okurky, což přináší velmi rychlou úlevu. Je vhodné jídelníček obohatit o železo, které najdeme v luštěninách, slunečnicových semínkách nebo špenátu.


led na kruhy pod ocima

Zdroj: Pinterest

Boj s kruhy pod očima je během na dlouhou trať, ale při správné péči a dodržování uvedených pravidel je postupem času vidět zlepšení a mnohdy i úplné vymizení.


Chcete se podívat k Mrtvému moři? Víte, na co si dát pozor? Přečtěte si náš článek :)