DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ! Výdejní místo na Hradčanské je od 11.1.2024 ZAVŘENÉ. Nově je otevřené výdejní místo na Praze 8.

Proč jsem začala dovážet do ČR kosmetiku z Mrtvého moře

Od svých patnácti let jsem trpěla na akné. Dělala jsem vše pro to, aby se mi pleť zlepšila. Čistila jsem ji, kupovala různé přípravky, chodila jsem na laser, ale výsledky byly chabé. Chtěla jsem mít krásnou pleť, nebo alespoň „normální“ pleť bez červených pupínků a jizev.

 Oči mi otevřela paní, kterou jsem potkala v jednom malém obchodě s kosmetikou v Tel Avivu, v Izraeli. Tato žena neprodávala produkty jiného výrobce, vyráběla si svoji vlastní kosmetiku. Vysvětlila mi z čeho se kosmetika většinou vyrábí a poté se mě zeptala, jestli si myslím, že takové ingredience mohou pleti prospívat.

Vysvětlila mi, proč mám problémy s pletí. Koupila jsem si její výrobky a po několika dnech jsem viděla markantní rozdíl. KONEČNĚ mi něco pomohlo!

bahno z mrtveho more na obliceji

Díky tomu jsem se začala více zajímat o složení kosmetiky. A jelikož   jsem  byla v Izraeli začala jsem používat kosmetiku z Mrtvého moře.   Firem,  které ji vyrábí je v Izraeli asi dvacet. Vyzkoušela jsem skoro všechny značky. 

Z Izraele jsem vozila mamince a svým sestrám kosmetiku z Mrtvého moře. Byly z ní nadšené, své nadšení sdílely se svými kamarádkami a postupem času mě hodně známých prosilo, abych jim tuto kosmetiku přivezla. Ovšem vozit kosmetiku v kufru se nedá. Brzo mi nestačil kufr. :-)

Před sedmi lety jsme se s manželem rozhodli, že začneme podnikat. Založili jsme si firmu na obchodní poradenství a napadlo nás, že bychom také mohli začít dovážet kosmetiku z Izraele jako výhradní dovozce do ČR.

A tak to všechno začalo.

prodej kosmetiky z mrtveho more

S distribucí kosmetiky jsme začali díky předváděčkám u různých  zákaznic doma. Dělali jsme si taková „kosmetická setkání“ a  bylo to velmi příjemné. Časem jsme vytvořili košík s různými  výrobky, který si zákaznice mohly půjčit na týden a výrobky si  zkoušet v klidu domova.

Neměli jsme kancelář, výdejní místo, sklad ani zaměstnance. Vše jsem dělala sama, pracovala jsem z domova. Celý náš byt byl plný kosmetiky, což mi tedy moc nevadilo. :-)

Všechny naše úspory jsme vkládali do firmy, nakupovali jsme zboží, investovali jsme do webových stránek, do marketingu. Bylo to velmi náročné a často jsem si říkala, že to nemá cenu. Pokud podnikáte, tak mi určitě rozumíte.

Naštěstí jsme vydrželi a po třech letech se situace začala  zlepšovat. Naše kosmetika se dostávala do povědomí lidí,  zákazníci byli s našimi výrobky spokojení, své nadšení sdíleli se  svými známými a kamarády. Pronajali jsme si konečně kancelář  a sklad. Časem jsem začala mít také zaměstnance.

Podnikání s kosmetikou jsem začala v době, kdy jsem byla zaměstnaná v jedné velké firmě. Nejtěžší rozhodnutí bylo odejít ze zaměstnání a živit se pouze podnikáním. Bála jsem se toho, že se neuživíme a navíc přijdu o dobrou práci. Nakonec mě k tomu donutily okolnosti, za což jsem velice vděčná.

podnikani kosmetika z mrtveho more

Za těch sedm let jsem prošla dlouhou trnitou cestou pokusů a  omylů. Nemám kolem sebe kamarády, kteří podnikají, proto  jsem se neměla s kým poradit. Nevěděla jsem, jestli to, co  dělám, dělám dobře. Jestli investuji peníze tam, kam je potřeba  nebo si tvořím zbytečné výdaje.

Moc ráda bych své zkušenosti předala dál a pomohla tak těm z Vás, kteří se rozhodli podnikat nebo už podnikají, aby nemuseli dělat chyby, které jsem dělala já.

 

 

Mějte se krásně, podnikejte a hlavně jděte za svými sny. :-)

petra uzan

Petra Uzan

Zakladatelka značky KESEM. Již několik let vede úspěšnou firmu, která má mnoho spokojených zákazníků a kosmetika, dovážená z Izraele, jim pomáhá s různými kožními a zdravotními problémy. Je také lektorka hebrejštiny a maminka tříletého syna. Je to žena, která věří svým snům.


Chcete se podívat k Mrtvému moři? Víte, na co si dát pozor? Přečtěte si náš článek :)