DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ! Výdejní místo na Hradčanské je od 11.1.2024 ZAVŘENÉ. Nově je otevřené výdejní místo na Praze 8.

Náš příběh

 

Kosmetika a Mrtvé moře jsou součástí naší DNA.

 

Vítejte na našich stránkách. :)

Jsme moc rádi, že Vás zajímá nejen kosmetika z Mrtvého moře, ale i NÁŠ PŘÍBĚH a vše s ním spojené. Jako každá životní cesta, tak i ta naše je plná neustálých změn, novinek, ale také pádů, díky kterým se však posouváme výš a výš, a díky kterým jsme tedy stále s Vámi s kosmetikou KESEM, které z celého srdce věříme a skrze kterou se snažíme přenést naši péči i radost až k Vám.

 

Zajímá Vás, co KESEM znamená? 

♥ Slovo KESEM znamená v hebrejštině zázrak.

U Mrtvé moře můžeme neustále pozorovat zázraky, které dělá tělu i duši.

Výhody 21 jedinečných minerálů v Mrtvém moři jsou známé již od starověku, a dokonce se říká, že i Kleopatra navštěvovala Mrtvé moře kvůli jeho léčivým účinkům.

U kosmetických produktů pro udržení mladého a svěžího vzhledu je pro nás i po mnoha letech nejdůležitější kvalita. Každý produkt je osobně kontrolován i testován naším týmem, a dbáme na to, aby ingredience byly té nejvyšší kvality, bez ropy, parabenů, minerálních olejů, SLS, a jiných látek, které jsou považovány za nezdravé nebo nebezpečné. Naše továrny splňují nejvyšší standardy v průběhu celého výrobního procesu a jejich dodržování je přísně kontrolováno.

 

Jak to celé vzniklo?

Za celým nápadem stojí již od prvopočátku zakladatelka značky KESEM i e-shopu PETRA UZAN.

Petra je úspěšnou podnikatelkou, lektorkou hebrejštiny, a také maminkou tří synů, a především ženou, která věří svým snům.

Díky jejímu odhodlání a životní cestě dnes můžeme používat kvalitní kosmetiku z Mrtvého moře a pyšnit se nádhernými recenzemi zákazníků, kterým naše kosmetika pomohla od kožních problému nebo jejich slovy jim dokonce změnila život.

Kosmetika z Mrtvého moře HB Bahenní maska čistící

 

Jaký je příběh zakladatelky Petry Uzan?

Od svých patnácti let jsem trpěla na akné. Dělala jsem vše pro to, aby se mi pleť zlepšila. Čistila jsem ji, kupovala různé přípravky, chodila jsem na laser, ale výsledky byly chabé. Chtěla jsem mít krásnou pleť, nebo alespoň „normální“ pleť bez červených pupínků a jizev.

Oči mi otevřela paní, kterou jsem potkala v jednom malém obchodě s kosmetikou v Tel Avivu, v Izraeli. Tato žena neprodávala produkty jiného výrobce, vyráběla si svoji vlastní kosmetiku. Vysvětlila mi z čeho se kosmetika většinou vyrábí a poté se mě zeptala, jestli si myslím, že takové ingredience mohou pleti prospívat. Vysvětlila mi, proč mám problémy s pletí. Koupila jsem si její výrobky a po několika dnech jsem viděla markantní rozdíl. KONEČNĚ mi něco pomohlo! Díky tomu jsem se začala více zajímat o složení kosmetiky. Jelikož jsem byla v Izraeli, začala jsem používat kosmetiku z Mrtvého moře. Firem, které ji v tu dobu vyráběly bylo asi dvacet. Vyzkoušela jsem skoro všechny  značky, ale oblíbila jsem si pouze jednu. Začala jsem používat bahenní mýdlo, bahenní masku na obličej a kapičky na akné, které s mojí pletí udělaly zázraky.

V té době jsem neměla ani ponětí o tom, že kosmetiku z Mrtvého moře někdy budu do České  republiky dovážet. Z Izraele jsem začala kosmetiku vozit i mamince a svým sestrám. Byly z ní nadšené, své nadšení sdílely se svými kamarádkami a postupem času mě hodně známých prosilo, abych jim tuto kosmetiku také přivezla. Ovšem vozit kosmetiku v kufru se nedá. Brzo mi ten kufr nestačil. :) Před více než deseti lety jsme se s manželem rozhodli, že začneme podnikat. Založili jsme si firmu na obchodní poradenství a napadlo nás, že bychom také mohli začít mou oblíbenou kosmetiku z Izraele dovážet jako výhradní dovozce do ČR. A tak to všechno začalo.

S distribucí kosmetiky jsme začali díky předváděčkám u různých zákaznic doma. Dělali jsme si taková „kosmetická setkání“ a  bylo to velmi příjemné. Časem jsme vytvořili košík s různými  výrobky, který si zákaznice mohly půjčit na týden a výrobky si  zkoušet v klidu domova. Neměli jsme kancelář, výdejní místo, sklad ani zaměstnance. Vše jsem dělala sama, pracovala jsem z domova. Celý náš byt byl plný kosmetiky, což mi tedy moc nevadilo. :) Všechny naše úspory jsme vkládali do firmy, nakupovali jsme zboží, investovali jsme do webových stránek, do marketingu. Bylo to velmi náročné a často jsem si říkala, že to nemá cenu. Pokud podnikáte, tak mi určitě rozumíte. Naštěstí jsme vydrželi a po třech letech se situace začala zlepšovat. Naše kosmetika se dostávala do povědomí lidí,  zákazníci byli s našimi výrobky spokojení, své nadšení sdíleli se  svými známými a kamarády. Pronajali jsme si konečně kancelář  a sklad. Časem jsem začala mít také zaměstnance.

Podnikání s kosmetikou jsem začala v době, kdy jsem byla zaměstnaná v jedné velké firmě. Nejtěžší rozhodnutí bylo odejít ze zaměstnání a živit se pouze podnikáním. Bála jsem se toho, že se neuživíme a navíc přijdu o dobrou práci. Nakonec mě k tomu donutily okolnosti, za což jsem velice vděčná. Za těch několik let jsem prošla dlouhou trnitou cestou pokusů a  omylů. Neměla jsem kolem sebe kamarády, kteří podnikají, proto jsem se neměla ani s kým poradit. Nevěděla jsem, jestli to, co dělám, dělám dobře. Jestli investuji peníze tam, kam je potřeba nebo si tvořím zbytečné výdaje.

Nakonec jsem ale došla až sem, a jsem nesmírně vděčná všem z Vás, kteří jste si ke kosmetice z Mrtvého moře našli cestu, oblíbili si naše produkty KESEM, používáte je a zůstáváte s námi, protože díky Vám to má smysl!

  

 

Mějte se krásně, podnikejte a hlavně si jděte za svými sny. ♥

S přátelským pozdravem Petra Uzan a celý tým KESEM 

Kosmetika z Mrtvého moře HB jednatelka kosmetiky