OCHUTNEJTE HUMMUS

Každá země má svá typická jídla. Pro Izrael je typický hummus. I když to není zrovna lákavý název pro jídlo, jedná se o opravdu výbornou pomazánku, kterou si můžete dát prakticky k čemukoliv. Izraelci hummus jedí s masem, zeleninou, pita chlebem...tato příloha nikdy nechybí na žádné izraelské hostině. Hummus má skvělou chuť a hlavně je zdravý. Dělá se z cizrny (římský hrách). Cizrnu koupíte v konzervě a nebo mezi luštěninami

Kosmetika z Mrtveho more HB izraelsky recept

Pokud koupíte cizrnu v pytlíčku, tak nezapomeňte, že ji musíte přes noc namočit do vody (jako čočku) a teprve další den je připravená na vaření. Stejně dobře chutná i (a je rychlejší na přípravu) cizrna z konzervy :).


Budete potřebovat:

 

1 konzerva cizrny (obsah 425 ml)
3 lžičky sezamové pasty Tahini (např. tato z Dm)
2 lžíce cizrnového nálevu z konzervy (pokud použijete klasickou cizrnu, tak 2 lžíce vody)
2 lžíce olivového oleje
1/2 lžičky mletého římského kmínu
1 stroužek česneku
šťáva z půlky citrónu (někdy i víc)
sůl a čerstvě mletý pepř

Navíc můžete přidat: hrst čerstvého koriandru, kousky lilku, bazalkové pesto, mletou sladkou papriku, olivový olej.. Podávejte s nachos/bagetkou/pita chlebem. 

Tyto suroviny jsou na hummus pro 2 osoby a příprava je cca 10minut


JDEME NA TO

Slijte cizrnu (nálev z konzervy si nechte stranou, budete ho potřebovat), propláchněte studenou vodou a dejte do mixéru. Jakmile máte dohladka umixováno, tak vložte další přísady: prolisovaný česnek, mletý římský kmín, olivový olej, tahiny, nálev/vodu a zakápněte šťávou z cintrónů a mixujte. Pokud po promixování máte směs stále hustou, tak přidejte ještě cizrnový nálev, vodu nebo olivový olej.

902cc4c76c7af4ff6a355f2a6d813967

Na závěr přidejte sůl, pepř a případně ještě pár kapek citrónu. Je důležité ochutnávat :). Pokud jste s hummusem spokojeni, tak ho dejte do mističky, pokapejte malinko olivovým olejem a případně posypte sladkou červenou paprikou. Nejlépe chutná s pitta chlebem.

6a810658a5d4403aa4cbc57a814f97e7

בתיאבון!

Bete,avon!

Dobrou chuť :).