Jak bojovat proti předčasnému stárnutí pokožky, mladistvý vzhled pokožky

Stárnutí pleti je proces, kterému se bohužel úplně nevyhneme. S přibývajícím věkem pleť postupně ztrácí pevnost, přirozené množství kolagenu a dochází ke zpomalení procesu regenerace buněk. Jako první se objevují jemné mimické vrásky v okolí úst a očí. Mimické vrásky vznikají vlivem intenzivnějšího stahování svalů v těchto místech. Později vznikají výraznější vrásky v důsledku postupného stárnutí kůže a ztráty elasticity.

vrasky spf

Máme pro vás ale dobrou zprávu! Pravidelnou péčí a správnou životosprávou lze projevy stárnutí výrazně zpomalit.


 Faktory přispívající k předčasnému stárnutí pokožky

Předčasné stárnutí pokožky je běžný problém, který může být způsoben genetikou, životním stylem nebo vnějšími faktory.

 • sluneční záření - Nadměrné vystavování slunečnímu záření je jedním z hlavních faktorů předčasného stárnutí pokožky. UVA a UVB záření poškozují kolagen a elastin, které zajišťují právě pevnost a pružnost pokožky.

 

 • kouření - Obsažené látky v cigaretách snižují průtok krve do pokožky a způsobují zúžení krevních cév, což omezuje dodávání kyslíku a živin do buněk pokožky. Kromě vrásek cigarety způsobují i suchou a zašedlou pokožku. 

 

 • alkohol - Nadměrná konzumace alkoholu má negativní dopad i na pokožku. Alkohol dehydratuje tělo, včetně kůže, a může způsobit ztrátu elasticity a suchost. 

 

 • nedostatek spánku - Během spánku dochází k regeneraci a obnově buněk. Nedostatek spánku může vést k unavenému vzhledu pokožky, kruhům pod očima a zvýšenému výskytu vrásek. 

 

 • stres - Vyšší hladina stresových hormonů může způsobit záněty v těle, což může ovlivnit i zdraví a vzhled pokožky. 

 

 • špatné stravování - Nevyvážená strava chudá na živiny, vitamíny a minerály taktéž ovlivňuje i pokožku. Důležitý je především vitamín C a E, zinek a omega-3 mastné kyseliny, které významně podporují tvorbu kolagenu. Bez těchto látek nedochází k dostatečné regeneraci a ochraně pokožky. 

 

 • genetika - Bohužel i genetika hraje určitou roli při předčasnému stárnutí. Někteří lidé mají geneticky vyšší předpoklad k vráskám, ztrátě elasticity nebo skvrnám na pokožce. 

 predcasne starnuti pleti

Jak pečovat o pleť a bojovat proti předčasnému stárnutí

 • SPF krémy a krémy s kolagenem - Jak už jsme psali, sluneční záření je jedním z hlavních faktorů. Proto je důležité každý den používat ochranné krémy s SPF a omezit se nadměrnému vystavování slunci, zejména kolem poledne. Kolagen je látka, která zabraňuje vzniku vrásek, proto je ideální používat krémy s kolagenem.

 

 • zdravá strava - Jíst vyváženou stravu, bohatou na zeleninu, ovoce, zdravé tuky, vitamíny může pomoci udržet pokožku zdravou.

 

 • hydratace - Hydratace pokožky je také velmi důležitým bodem. Hydratační krémy pomáhají udržovat pružnost pokožky a tím se vrásky minimalizují. Kyselina hyaluronová je ideální hydratační složkou. Váže na sebe vodu a dokáže pleť hloubkově hydratovat. Ujistěte se, že pijete dostatek vody, abyste udrželi pokožku hydratovanou i zevnitř.

 

 • ochrana pokožky a čištění pleti - znečištění vzduchu a další toxické látky mohou negativně ovlivnit stav pokožky, a proto používejte čistící produkty, které opravdu nečistoty z pokožky odstraní. Antioxidanty také chrání pokožku, proto je důležité používat produkty i s těmito látkami. V kosmetických produktech se nejčastěji vyskytuje jako antioxidant právě vitamín C a E nebo retinol. 

 

 • dostatek spánku 
 • zmírnění stresu 
 • vyhýbání se kouření a alkoholu

 zdravy zivotni styl

Produkty vhodné pro boj proti předčasnému stárnutí pokožky

Kosmetika KESEM nabízí spoustu produktů, které Vám mohou pomoci v boji proti předčasnému stárnutí. Základem našich produktů jsou minerály z Mrtvého moře a na složení si dáváme opravdu záležet. 

Zde je několik tipů, jaké produkty na vrásky a stárnutí zvolit. 

Produkty s kyselinou hyaluronovou:

Denní krém s kaviárem a kyselinou hyaluronovou

 denni krem s kaviarem a kyselinou hyaluronovou

Noční krém s kaviárem a kyselinou hyaluronovou

nocni krem s kaviarem a kyselinou hyaluronovou kosmetika kesem

Pleťové tonikum s kyselinou hyaluronovou

 pletove tonikum s kyselinou hyaluronovou kosmetika kesem

 

Čištění pleti:

Čistící pleťová pěna

cistici pletova pena kosmetika kesem

Čistící pleťový gel MAYANNE

prirodni cistici gel herbs of kedem

 

Produkty s kolagenem:

Pleťový krém s kolagenem

pletovy krem s kolagenem

Noční krém s kolagenem

nocni krem s kolagenem

Liftingové a zpevňující hedvábné sérum - obsahuje pupečník asijský, který pomáhá produkovat vlastní kolagen v pleti

liftingove serum kosmetika z mrtveho more

Liftingové oční sérum 

liftingove ocni serum kosmetika kesem

 

Produkty s antioxidanty:

Izraelský zázrak

izraelsky zazrak

Denní pleťový krém MORNING DEW

denni pletovy krem kosmetika kedem

 

Tipy a triky pro boj proti předčasnému stárnutí pokožky

Pokud bychom si měli shrnout, co je v boji proti stárnutí nejdůležitější, určitě to je pravidelná péče o pleť. Očekávat, že budeme na pleť několik týdnů zapomínat, a pak si naneseme x produktů naráz a zabráníme tím vráskám, je nesmysl.

Znovu je třeba si zopakovat, že hlavním faktorem je sluneční záření, proto je důležité používat krémy s SPF faktorem a to nejen v létě, ale i v zimě. I když je pod mrakem a slunce přímo nesvítí, UV záření přece jen proniká a působí na naši pokožku. V zimě má pokožka tendence se také vysušovat, proto je ideální volit krémy s hutnějším složením

Pokud máte zároveň i citlivější pleť, používejte hypoalergenní produkty a produkty bez dráždivých látek a parfumace. Více o tomto tématu najdete ZDE

Posledním hlavním bodem je hydratace. Hledejte produkty především s kyselinou hyaluronovou, protože ta je schopná na sebe vázat velké množství vody a hloubkově hydratovat. Udržuje tím naši pleť pevnou a pružnou, a zároveň zajišťuje tvorbu nových kolagenových a elastinových vláken