JAK ODPOČÍVÁŠ? MÁŠ ČAS SAMA NA SEBE?

Po porodu druhého syna jsem začala hodně odpočívat s ním. Když je můj první syn ve školce, moc se těším na to, jak si s druhým synem schrupnu. Vypravíme tatínka a brášku do práce a do školky a potom se zachumláme do peřin, přitiskneme se jeden k druhému a spinkáme. To jsou ty nejkrásnější momenty mého dne.

Problém nastává v tom, když se chci na chvilinku vzdálit, třeba si jen dojít na záchod. Jakýkoli sebemenší pohyb mé miminko ihned probudí. I když to vypadá, že spinká tak hluboce, že ho nic neprobudí. Tak nemám na výběr a většinou se dopoledne prostě válím v posteli, za což jsem mu velmi vděčná. Pokud neležím vedle něho, skoro vůbec přes den nespí. Takže stejně nic neudělám.

Kosmetika z Mrtveho more HB relax

Pokud dopoledne nespinkáme, tak jsme v kanceláři. Trávíme tam několik hodin týdně. Roztáhnu tam synovi na zem deku, na ni mu dám připravenou krabici s hračkama a my s Míšou se můžeme věnovat plánování a probírání pracovních záležitostí. Zvládnul s námi už nejednu schůzku. Někteří z vás jste ten náš piknik na zemi v kanceláři při vyzvednutí výrobků zažili.

Jelikož nemám hlídání a chci se plně věnovat dětem, pracuji po večerech. Během dne jsem na příjmu na WhatsAppu a na telefonu a komunikuji s kanceláří. Snažím se komunikaci ale omezovat tak, abych mohla svoji plnou pozornost věnovat hlavně svým dětem. A to se mi celkem daří. Ony totiž tak hrozně rychle rostou. Chci si jich co nejvíc užít.

Když večer děti uspíme, usedám k počítači nebo ke knize a pracuji nebo se snažím sebevzdělávat. To je pro mě skvělá forma seberealizace a inspirace. Své děti miluji nade vše, ale jsem velmi vděčná za to, že můžu pracovat. Je to pro mě skvělý relax. Potřebuji dělat i něco jiného, než se jen starat o děti. Je to pro mě psychicky i fyzicky hodně náročné.

Čas sama na sebe moc nemám. Snažím se alespoň jednou týdně cvičit pilates s mojí kamarádkou Simonkou, úžasnou cvičitelkou. A jednou za čas, ale nepravidelně, si zajdu s kamarádkami na pivo (v mém případě na birella, protože kojím). Vybereme vždy restauraci blízko našeho bydlení, abych si mohla odskočit na kojení a vrátit se zpátky. To je pro mě skvělá forma relaxu. Měla bych na pivo chodit častěji, ale nějak se mi to nedaří :).

Někdy mi stačí zajít si sama bez dětí večer do obchodu nebo se projet autem, dát si hudbu na plno a stáhnout si okénka. Tyto maličkosti mi v tomto období mého života stačí. A hned je mi zase na chvíli líp


Víte jaká kosmetika je vhodná k porodu a po porodu? Přečtěte si náš článek a dozvíte se víc :).