DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ! Výdejní místo na Hradčanské je od 11.1.2024 ZAVŘENÉ. Nově je otevřené výdejní místo na Praze 8.

Jak pečovat o krk a dekolt

Na krku je pokožka mnohem citlivější a jemnější než na naší pleti, proto na něm pozorujeme první příznaky stárnutí. V této oblasti snadno vznikají jemné vrásky a pokožka má tendenci být uvolněná a povislá. Je také mnohem zranitelnější a snadno zkrepovatí. Přestože se mnoho žen snaží investovat do péče o svoji pleť, mnoho z nich zapomíná na oblast krku a dekoltu. Krk a oblast dekoltu jsou orgány, které jsou nejvíce náchylné stárnutí a poškození sluncem. Vrásky a sluneční skvrny se na těchto oblastech projevují velmi nápadným způsobem. Někdy se můžeme setkat s mladými ženami, jejichž krk a dekolt jsou již vrásčité a skvrnité, což je způsobeno především častým opalováním. Naše pokožka na krku potřebuje zvláštní péči. Jinou než tu, kterou poskytujeme naší pleti.

Proč je struktura pokožky na krku tak odlišná od pokožky na tváři?

Důvody jsou hlavně fyziologické:
Jemnější: pokožka na krku je mnohem jemnější (podkožní vrstva tuku je v této oblasti velmi malá), ale jeho epidermis (vnější vrstva) je silnější, a proto je rychlost regenerace kožních buněk na krku pomalejší.
Rychle ztrácí hydrataci: jelikož je podkožní vrstva tuku na krku velmi malá, postrádá mazové žlázy, které se ji promazávají a tak ji chrání před vysušením a před znečištěným ovzduším. Pokožka na krku proto rychleji ztrácí vlhkost, má tendenci být suchá a je více náchylná k vnějším vlivům. Vhodné budou naše Tělové krémy.
Rychlé stárnutí (kvůli slunci): pokožka krku má méně pigmentových buněk (melanocytů), které produkují pigment melanin, jehož úkolem je chránit naši pokožku před poškozením slunečním zářením. Proto má tato oblast tendenci k rychlejšímu stárnutí z důsledku vystavovaní se slunci.
Vrásky: oblast krku je v neustálém pohybu, proto je obzvlášť důležité zachovat si pružnost a pevnost jeho pokožky tzn. elastinových vláken a kolagenu. V případě, že dojde ke zhoršení stavu elastinových vláken a kolagenu pokožka má tendenci být povadlá a vrásky jsou na ní zřetelnější. Ke zpevnění můžete použít Tělové máslo mošus.

edited-12

Nikdy není příliš brzy začít si chránit pokožku na krku a věnovat jí patřičnou pozornost. Od věku 25 let se ale o náš krk musíme začít starat, jelikož se na něm začínají objevovat první příznaky stárnutí. V zájmu zachování krásné a pružné pokožky na krku a dekoltu je potřeba začít o ni pečovat brzy a ne až v době, kdy je poškozená a začínají se na ní objevovat první vrásky. Obecně platí, že péče o tyto oblasti je rozdělena do dvou fází: první fáze je důkladné čištění oblasti krku a dekoltu a druhá fáze je následná péče o ně.


Chcete se podívat k Mrtvému moři? Víte, na co si dát pozor? Přečtěte si náš článek :)