Lupy

Lupy jsou onemocněním „vlasové“ části hlavy charakteristické malými šupinkami, které se tvoří na pokožce hlavy a odlupují se. Při zvýšené tvorbě mazu mívají lupy nažloutlý odstín a mohou se shlukovat dohromady.

Ve většině případů je příčinou jejich výskytu zvýšená aktivita houby Pityrosporum ovale. Tato houba je běžnou součásti lidské kožní mikroflóry. Pokud je množství této houby v normě, dochází k odlupování šupinek téměř bez našeho povšimnutí. Při zvýšené produkci tukových žláz, se však její množství zvyšuje, dochází k rychlejší obnově kožních buněk svrchní části pokožky hlavy a odlupování jejích šupinek pak pozorujeme jako zvýšený výskyt lupů.

Faktory, které ovlivňují zvýšenou aktivitu této houby a s ní spojený výskyt lupů, jsou:

  1.        lupénka
  2.        hormonální poruchy
  3.        chronické infekce
  4.        stres
  5.        snížená imunita
  6.        nedostatek vitamínů
  7.        nepravidelná či špatná péče o vlasy a pokožku havy
  8.        dědičnost

 

V boji s lupy může pomoci lékař, odborník, který zjistí příčinu vzniku, která je v tomto případě obzvláště důležitá. Právě podle ní je totiž zvolena následná léčba. Existují ovšem i obecné postupy, které mohou pomoci problémům předejít. K tomuto účelu slouží především speciální šampony a balzámy na vlasy. Proti lupům pro vás máme v nabídce Šampon rozmarýn a kopřiva přímo proti lupům. Obsahuje aloe vera, výtažky z kopřivy a rozmarýnu a další vitamíny a minerály z Mrtvého moře.  Můžete také vyzkoušet Léčivý bahenní šampon. Tento exkluzivní šampon obsahuje účinné látky, které odstraňují nečistoty a přebytečný tuk z pokožky hlavy. Díky kombinaci bahna z Mrtvého moře, různých olejů a vitamínů pomáhá šampon zvyšovat krevní oběh v malých cévách v pokožce hlavy, čímž podporuje růst vlasů a naopak zabraňuje jejich vypadávání a tvorbě lupů. Vlasy jsou po jeho použití zdravé, silné a lesklé. Dalším doporučeným přípravkem je Kondicionér s rakytníkem a aloe vera, který chrání vlasy proti škodlivým vlivům a podporuje jejich růst. Doporučuje se používat na vlasy chemicky ošetřené, se sklonem k tvorbě lupů a vypadávání. Kondicionér vlasy ošetří a krásně provoní. Skvělým pomocníkem je i  Mrkvovo-bahenní maska na vlasy. Ta obsahuje mrkvový a rakytníkový olej, bahno z Mrtvého moře a jiné léčivé složky. Obnovuje vlasovou strukturu, poskytuje vlasům sílu a lesk. Pomáhá rovněž zacelit roztřepené konečky. Maska je vhodná pro všechny typy vlasů, zvláště se však doporučuje užívat na poškozené nebo chemicky ošetřené vlasy se sklonem k tvorbě lupů.

85162889_3501220869904635_933396844115918848_o (1)

Zdroj: vlastní


Chcete se podívat k Mrtvému moři? Víte, na co si dát pozor? Přečtěte si náš článek :)